vosvos 1969 minichamps 1/18

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

Re: vosvos 1969 minichamps 1/18

İletiYazar: MAKOSHARK » 22 Ekm 2010, 21:18

Hayırlı olsun Yaşar hocam,bende bir ara turuncusuna niyetlendim ama çıktığı gibi kayboldu nedense ama bu rengide fena değilmiş,Schuco'da yaptı bu modeli ama fiyatı fena katlıyor. :smile: :smile: :smile:
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: yasar » 22 Ekm 2010, 21:21

Admin yazdı:Çok özel ve çok değerli bir model benim için Yaşar Hocam...
Yanlış hatırlamıyorsam 1966' da arka cam açılırlığı vardı ve tıpkı kelebek cam keyfi gibi özel bir ayrıntı idi bana göre...
Soğuk veya sıcak bir havada ön/arka kelebek cam açıldığında farklılık yaratırdı ve dönemin konforlarındandı...
Tek sol (Şoför) dikiz aynasının görüş açısını kısıtlasa da kelebek cam kullanımını çok severdim... :nod:
1966' lara ait özellik olan arka camın açılırlığını ilerideki yıllarda kapatmaları hoş olmadı bence... :n:

:pool:

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

1972 yıl ve 1302 S modeli olan 06 KN 522 plakalı yakışıklı, ailemin ilk arabalarındandı ve bu aracın sesi ile büyüdüm ben... :sapka:

Daha sonra ev almak için 6500 mark gibi bir paraya satmıştık o dönemde... (1990' lı yılların başlarında)

KN 522' den önce ise 1964 model ve yine babam ile gelen bir hastalıktır ki; VW VARIANT' ımız vardı... 06-DF-404

Bu VW aşkı ve aşılaması ile de;

Üniversite yıllarımda ve bir yandan müzisyenlik yaparak kazandığım paralarla 1959 model bir kaplumbağaya sahip olmuştum.

Daha sonra da, tek hayalim olan bombeli cam 1974 - 1303 Big' e yine kendi kazandığım paralar ile ve Üniversite son sınıfta sahip olduğum dün gibi aklıma geldi bu güzel paylaşımınızla... (06-NS-584)

Farkında iseniz ve hala plakalarını hatırladığım bu VW aşkının modelini görmek bile benim için yetti diyebilirim... :f:

Bir model paylaşımınız ile ortaya çıkan bu özet anıları, yüz yüze paylaşacağımız günü ve malum telefon sohbetlerimizden aldığımız keyfin devamını getireceğimiz günleri iple çekiyorum...

Bu anlamda, bugün Deniz Hocam' la yaklaşık yarım saatlik kısa bir sohbetimiz oldu ve bu konuya da değindik...

Aynı dili konuşan insanlar neden ayrı şehirlerde olur şeklinde... :lol:

Yine de forumumuz vasıtası ile bu güzellikleri ve paylaşımlarımızı şimdilik fikir ve mesaj anlamında beraber yaşadığımız için mutluyum...

İş yoğunluklarından özel olarak artırdığımız vakitlerimizde değer verdiğimiz forumumuzda ve her daim olacağını düşündüğüm devamlılığın asla kopmayacak bağlar olduğunu düşünüyor, açtığınız konu vesilesi ile belirttiğim genel görüşlerim doğrultusunda tüm üyelerimize selam ve sevgilerimi iletiyorum...

İyiki varsınız, iyiki varız... :f:

gökhan hocam bu duygu yüklü geri cevap için çok tesekkürler.
gerçekten hepimiz iyi ki varız.
her araç hele bu tarz yaşamımızda izler bırakan modeller bizleri daha da yakınlaştırıyor.
anılar çok değerli.onları hatırlamak bir vesile ile çok güzel.
benim ve ailemin hiç vosvosu olmadı ama etrafımızda onlarla büyüdük.mutlaka yakınlarımızda oldular.
bize her gördüğümüzde bir sıcak gülümseme verdiler.
bu araç ve hatırlattıkları unutulur mu...
görüşmek üzere.
Resim

mesaj için yasar arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
yasar
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Halil Yasar Sahinci
1/18 Model Sayısı: 16
1/24 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 348
Toplam Model Sayısı: 364
Rep Puani: 2770
yasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yok

İletiYazar: sherpa » 22 Ekm 2010, 21:23

hayatımda ıkı kez yolcu olarak bındım vosvosa her defasında cok gurultulu geldı bırıncısı 6 yasındaykendı ıkıncı bınısımde 26 yasındaykendı.ılk bındıgımde luks arac gıbı yenıydı 20 yıl sonrakınde heryerınden bırseyler sarkıyordu.vosvos cok degısık bır araba anılara yer etmıs guzel sırın
Resim
Kullanıcı avatarı
sherpa
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Bilgi ÖNDES
1/18 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1955
sherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yok

İletiYazar: ArdaPerk » 22 Ekm 2010, 21:23

Abi gerçekten çok güzel bir model edinmişsin,

Eğer bir gün Microbus ve bu kasadan alacaksam kesinlikle böyle kaliteli olmalı :lol:

Güle güle seyret Abicim :nazar:
Resim
Kullanıcı avatarı
ArdaPerk
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Arda Perk
1/18 Model Sayısı: 60
1/24 Model Sayısı: 6
1/32 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 111
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 4
Toplam Model Sayısı: 171
Rep Puani: 6115
ArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yok

İletiYazar: yasar » 22 Ekm 2010, 21:24

MAKOSHARK yazdı:Hayırlı olsun Yaşar hocam,bende bir ara turuncusuna niyetlendim ama çıktığı gibi kayboldu nedense ama bu rengide fena değilmiş,Schuco'da yaptı bu modeli ama fiyatı fena katlıyor. :smile: :smile: :smile:

deniz hocam bu modelin kırmızı renklisi henüz çıkmadı.turuncu bence ya dealer üretimiydi yada bir ön sipariş gibi bir şeydi.çünkü hemen yokoldu.
ama kırmızı önümüzdeki yıl gelir mutlaka.schuco tabi daha iyi yapmıştır ama açıkçası bu model o kadar tatlıki kusurları gözükmüyor.
tesekkürler.
Resim
Kullanıcı avatarı
yasar
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

yasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yok

İletiYazar: yasar » 22 Ekm 2010, 21:26

ArdaPerk yazdı:Abi gerçekten çok güzel bir model edinmişsin,

Eğer bir gün Microbus ve bu kasadan alacaksam kesinlikle böyle kaliteli olmalı :lol:

Güle güle seyret Abicim :nazar:

arda çok tesekkürler bir autoart değil ama hele bana maliyeti olan 120 rakamını düşününce hiç sorun etmiyorum
Resim
Kullanıcı avatarı
yasar
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: donis » 22 Ekm 2010, 21:35

çok güzel çokkkk...vosvosun çirkin olanı var mı diye düşünüyorum...herhalde yoktur...ben de hala eski vosvosumun fotograflarına bakarım...işyerimde monitörümün hemen altında 1 adet 1/43 1 adet 1/87 vosvos var...
Resim
Kullanıcı avatarı
donis
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Deniz KAMALI
1/18 Model Sayısı: 4
1/24 Model Sayısı: 38
1/32 Model Sayısı: 25
1/43 Model Sayısı: 9
1/64 Model sayısı: 100
1/87 Model Sayısı: 14
- / -- Model Sayısı: 19
Toplam Model Sayısı: 209
Rep Puani: 380
donis rep puani yokdonis rep puani yok

İletiYazar: Genckaptan » 22 Ekm 2010, 21:37

Hayırlı Olsun . Keçi gibi heryere götürür bu arabalar :) Tossbağğğ :nazar: :sapka:
Genckaptan
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: yasar » 22 Ekm 2010, 22:02

donis yazdı:çok güzel çokkkk...vosvosun çirkin olanı var mı diye düşünüyorum...herhalde yoktur...ben de hala eski vosvosumun fotograflarına bakarım...işyerimde monitörümün hemen altında 1 adet 1/43 1 adet 1/87 vosvos var...

deniz çok tesekkürler
aynı düşüncelerle bende bu modeli aldım
Resim
Kullanıcı avatarı
yasar
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: BuRaK-B » 22 Ekm 2010, 22:03

Kesinlikle kalite açısından piyasaya geç girmiş bir modelleme. Minichamps'i geçte olsa kutluyorum. Far pimleri hariç çok detaylı göründü gözüme, ama MC bu konuda ısrarla pimli üretimini devam ettiriyor.
Yaşar Hocam bu modeli bende çok istiyorum koleksiyonuma katmayı ancak kesinlikle kırmızı renginin çıkmasını bekliyorum. Umarım çok geçmeden üretimi gerçekleşir.

Fuardan bir görüntü:

Bunun yanında MC birde ADAC acil yardım aracı üretti ve şu an piyasada:

Bu arada Meksika'da 2003 yılına kadar üretilen bu kasa Vosvosların son halini 2003 model olarak Schuco aşırı yüksek kalitede limitli olarak üretti (Ultimate Edition) ve piyasaya çıktığı hafta modeller 200$'ın üzerinde satılarak tükendi.

Yaşar hocam çok uzun uzadıya yazdım ama benim için önemi olan ve reelde kısa sürelide olsa sahibi olduğum bir araç. Keyifle sergile ve seyret bu modelini, çok hoş... :inlove:

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
donis
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 22 Ekm 2010, 22:08

Gayet güzel bir model Yaşar Abi.. İyi günlerde sergile..
İlk fotoğraf da çok şık.. :+1: Teşekkürler bizimle paylaştığın için
Resim
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 69
Rep Puani: 8155
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: yasar » 22 Ekm 2010, 22:08

BuRaK-B yazdı:Kesinlikle kalite açısından piyasaya geç girmiş bir modelleme. Minichamps'i geçte olsa kutluyorum. Far pimleri hariç çok detaylı göründü gözüme, ama MC bu konuda ısrarla pimli üretimini devam ettiriyor.
Yaşar Hocam bu modeli bende çok istiyorum koleksiyonuma katmayı ancak kesinlikle kırmızı renginin çıkmasını bekliyorum. Umarım çok geçmeden üretimi gerçekleşir.

Fuardan bir görüntü:

Bunun yanında MC birde ADAC acil yardım aracı üretti ve şu an piyasada:

Bu arada Meksika'da 2003 yılına kadar üretilen bu kasa Vosvosların son halini 2003 model olarak Schuco aşırı yüksek kalitede limitli olarak üretti (Ultimate Edition) ve piyasaya çıktığı hafta modeller 200$'ın üzerinde satılarak tükendi.

Yaşar hocam çok uzun uzadıya yazdım ama benim için önemi olan ve reelde kısa sürelide olsa sahibi olduğum bir araç. Keyifle sergile ve seyret bu modelini, çok hoş... :inlove:

burak evet bende aynı düşüncedeyim ama o 1200 bu 1300 yani ben bu modelde renge gitmeye karar verdim.
öbür rengi de alırız zamanı gelince
bilgilendirici paylaşımın için ayrıca tesekkürler
Resim
Kullanıcı avatarı
yasar
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: yasar » 22 Ekm 2010, 22:10

Genckaptan yazdı:Hayırlı Olsun . Keçi gibi heryere götürür bu arabalar :) Tossbağğğ :nazar: :sapka:

ibrahim çok tesekkürler
Resim
Kullanıcı avatarı
yasar
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

ÖncekiSonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir