"YEŞİL" Exoto Ferrari Tipo 500/625 F1 (1954)

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

"YEŞİL" Exoto Ferrari Tipo 500/625 F1 (1954)

İletiYazar: Kenan Şavklı » 07 Arl 2010, 06:11

Resim

Herkese tekrar merhaba,

Sharknose'un paylaşımının ardından yine bir Exoto üretimi Ferrari ile karşınızdayım. Bu aracı -tam hatırlamamakla beraber- geçen Şubat-Mart gibi almıştım ve o gün bugün derken kısmet bugüneymiş... Saatlerdir, Allah'ın belası Photobucket'a fotoğraf yüklemeye çalıştığım için, sabaha karşı 05:00'te ancak konuyu hazırlayabildim. Halbuki saat 22:00 gibi çekimlere ağız tadıyla başlamış, keyifle paylaşıma hazırlanıyordum ama bu lanet fotoğraf sitesi sinirimi çok fazla kaldırdı...
Model, Exoto'nun olduklça detaylı ama son üretimleri olan Sharknose ya da Alfetta 159 gibi ekstra seviyede değil ama kesinlikle bir H.E. seviyeye sahip. Bu kasalara "Sosis Kasa" dendiğini öğrendiğimde çok şaşırmıştım ve benim herşeye olduğu gibi bulara da ad takmam meşru oldu. Yani benden başka da herşeye ad takanlar varmış ki bu otomotivde dahi yer bulan birşey. Mesela bu kasanın arkasını "anason galetesine" benzetiyorum. :smile7: İnce işçiliğini kimi yerlerde çapaklı yüzeyler hafif gölgelese de, tatmin seviyesi çok yüksek bir model. Bu araç, 1954 yılının F1 aracı ve CmC'nin üretimi olan 500F2'yi de (kırmızı) yanına eklemeyi planlıyorum. Bu da doğal olarak iki markanın aynı sayılabilecek modelini karşılaştırmaya harika bir olanak sunuyor ki; ikisini de "karşılaştırmalı inceleme" konusu açarak sizlerle inşallah paylaşacağım...

Resim

Araç XS Serisi olan Sharknose gibi demonte değil ve zaten tekerleri de sökülebilir evsafta üretilmemiş. Çok da önemli dğeil çünkü sökülebilenlerin de olması kafi. Ayrıca zaten Exoto, sökülebilir tekerleklileri çok da başarılı maalesef yapamıyor.

Resim

Resim

Resim

Aracın rengi, bir Ferrari'de görmeye alışık olmadığımız "İngiliz Yarış Yeşili"... :devil: Bu beni bu araca daha da çekti; çünkü bilinen Ferrari renklerini devamlı olarak alıp dizmek çok da gerçekçi gelmiyor. Bu şekilde, sanki Ferrari Müzesi'nden bir parça hissi yaşatıyor. Ama CmC 500F2; yani bu yeşile neredeyse bire bir benzeyen modeli kırmızı ve O'nu da almadan olmaz! :whistle: Bu yeşil aracın çok tatlı bir mavi tonu da vardı ama O'nu maalesef kaçırdım.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Aracın kaporta anlamında genel görünümü yukarıdaki gibiydi ve umarım kafi derecede fikir vermiştir. Detaya indiğimde ise, bir çok kısımda ince işçilik argümanı ile karşılaşılıyor. Çok ince levhalardan imal edilmiş tutamaklar, kaplamalar, kelepçeler var... Kutu içeriği aşağıdaki gibi; bir adet otomobilin yanında verilenler: 1 adet şeffaf motor kaputu, bir adet inceleme el aleti ve bir adet de motor tahriki çevirme manivelası var... :good2:

Resim

Resim
Manivela, aracın ön hava girişlerinin ortasında bulunan "tahrik mili"ne takılabiliyor. Bu tahrik manivelası da layıkıyla işlenmiş ve çok gerçekçi duruyor. Dönüyor mu? -Hayır. :lol: :whistle:

Aracın ön ve arka kaportalarında açılır kapanır ufak sıvı doldurma kapakları var. Kapağı kaldırınca, bir kapak daha sizi karşılıyor ve onu da açabiliyorsunuz...
Resim

İç mekan son derece tatminkar. Vites topuzu, kanallarda gezinebiliyor. Sharknose'daki gibi herhangi bir mekaniği hareket ettirmese de 2000'li yılların başlarına ait bir diecast minyatür model mühendisliği için yine harika bir yapı ve iç mekan var kesinlikle... Koltuğun kadifemsi kaplaması, CMC'de fitilli kadife oalrak yer alıyoru; hangisi gerçek bilemiyorum ama bu koyu yeşil rengine bu deve tüyü rengi koltuk çok yakışmış. Bu kombin beni bu araçta çarpan özelliklerden biriydi...
Resim

Koltuğu ise incecik bir sac levhayı şekillendirerek üzerine oturtmuşlar. Mükemmel bir ayrıntı...
Resim

Modelin yürüründe ise müthiş bir işçilik söz konusu. Yine Exoto dayanıksızlığı hakim olsa da; sadece tek bir aksta/salıncakta onlarca vida, punta gibi parçalar görev alıyor. Araçta, zemin bozukluğunu absorbe etme görevi, sadece makaslara verilmiş ve önde dahi helezon yay almıyor. Klasik traktörlerden bildiğimiz, enlemesine yerleştirilmiş ön makas süspanse sistemini bu araçta, hem önde hem arkada yer vermişler. :bravo:
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Aracın aerodinamik unsurlarından en göze çarpanı da ön tekerlerin hemen arkasındaki kanatlar ve bunları rijitlemeye yarayan metal şeritler, çok zarif bir biçimde kıvrılarak aracın altına uzanıyor ve bu kıvrık yapı, gerektiğinde kanatın rezonans yapabilmesine olanak sunuyor. (Gerçeğinde tabi :whistle: ) :smile7:
Resim

Evet... :smile5: Geldik aracın en can alıcı kısımlarından başlıcasına, yani motor. Ancak ondan önce başından beri belirtmem gereken birşeyi açıklayayaım; aracın egsozunun pas kaplı olması, Exoto'ya (tüm handikaplarına rağmen) çok büyük saygı duymama vesile olan özelliği. Eğer ikinci bir Sharknose alırsam -ki sarı aklımda- sırf paslı egsoza hastalığı yüzünden alacağım. :good2: Görüldüğü üzere bu grup, bloktan başlayıp "anason galetesi"ne benzeyen arka kısma kadar uzanıyor ve ara ara bu boruyu, göveye sabitleyen kelepçeler var. Ayrıca, sürücünün araçtan inerken, sıcaklamış egsozla değerek canının yanmasını engelleyen bi levha da egsoz üzerinde yer alıyor...

Metal ve kapkalın olan bu motor kapağını, gövdeye sabitleme görevini minicik helezonlar üstleniyor. Bu yayların uçlarında ise kopçalar var ve kapaktaki çengele geçtiğinde sımsıkı gövdeye sabitlemeyi başarıyor... Açması çok kolay ama yeniden takması gerçekten çok zor...
Resim

İşte saydam bir motor kapağı daha. Tahmin edebildiğiniz gibi, tozlanmayı engelleyecek biçimde teşhir edilmeye yarayacak harika bir çözüm. Aynısı Alfa 159'da da var. :devil:
Resim

Bir önceki paylaşımımda yer verdiğim Sharknose'un motor bölümü, gördüğünüz gibi Kuzey Dakota'nın kuşbakışı görüntüsü gibiydi. Bu aracın motoru ise ondaki kadar göz yorucu/karışık/detaylı değil; daha seyrek detaylara ve temel öğeleri içerecek biçimde bir motora sahip. Ama kesinlikle de tatminkar ve özellikle direksiyon milinin 3 noktadan kırmalı mafsallara sahip olması ve çok stabil biçimde çalışıyor olması çok büyük övgüyü hakediyor.
Resim

Aşağıdaki fotolarda, motor bloğu kısmını unutmamanızı rica ediyorum. Neden? Çünkü H.E diye yutturulmaya çalışılan ve çoğunuzun "gerçek sandık" dediği, sözde H.E modellerin motor detaylarına müthiş bir referans çünkü. İşte olması gereken motor bloğu görünümü bu. Bu da plastik bir blok olmasına rağmen öyle bir son görünüme sahip ki gerçek bir motor bloğu olduğunu hissetmemek mümkün değil...
Resim

Resim

Resim

Paylaşmak için bu kadar beklememin sebebi bir foto makinasıydı malum. Yerim dar-yenim dar misali; daha sonra da bir tripot gerekti ve gerçekten bahane değil de bir zorunluluk olduğu -bence- bu fotolarla ortaya çıktı... Bu paylaşımı ilk kez tripotu kullanarak yaptım ve meyvelerini aldım diye düşünüyorum; sizlerin değerli yorumlarını da bekliyorum tabi ki...
:cup1: Yarış tarihinin, her biri şampiyon birer efsane otomobillerine, gördüğünüz üzere ziyadesiyle daldım ve paylaşılmayı bekleyen diğer yeni modelleri de; inşallah yeni gelecek olanları da; bir bir paylaşıp beğenilerinize sunacağım. Okuyan herkese teşekkürler...

[img]http://i278.photobucket.com/albums/kk97/gearboxx/a%20ferrari/exototipo
En son Kenan Şavklı tarafından, 26 Haz 2012, 18:32 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Resim

Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

Re: "YEŞİL" Exoto Ferrari Tipo 500/625 F1 (1954)

İletiYazar: Emre E. » 07 Arl 2010, 08:51

Model ve detayları süper, anlatım harika, çekimler mükemmel. Ne denilebilir ki...
Arka fona bittim, son fotoğraf ise beni benden aldı. Teşekkürler Kenan. :nazar:

---
Emre Erbaşar
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 116
1/64 Model sayısı: 500
Toplam Model Sayısı: 116
Rep Puani: 19255
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: srht » 07 Arl 2010, 09:17

Kenan abi hayırlı olsun.

Yine o bildik;alışagelmiş sunumunla hazırladığın konu olması gerektiği amacına ulaşmış bir durumda;bunun için öncelikle bir teşekkür edeyim.

Modelde en çok dikkatimi çeken unsur renk oldu.Konuyu açmadan önce her ne kadar başlıkta "Yeşil" olarak belirtilmişse de karşımda kırmızı klasik bir Ferrari beklemeye şartlamışken kendimi;tüm beklentiler bir anda yok oldu ve garip bir şekilde ilgimi çeken soğuk renkler olduğunu düşündüğüm bir renkle karşılaştım ki;bu da modeli ilk başta sevmemi sağladı.

İkinci beğendiğim yönü ise tabi ki motor bölümü oldu.Karbüratörler,egzos manifoldu,blok üst kapakları fevkalâdenin fevkinde diyebilirim.

Doğrusu pek te yazacak şey gelmiyor aklıma ama okula gitmeden önce doping etkisi yaptı diyebilirim bu paylaşım.:)

Modelin tekrardan hayırlı olsun;güzel günlerde sergilemen dileğiyle..

Bu arada tripodun çekimlerine kattığı olumlu etki yadsınamaz;çok güzel olmuş çekimler.Ayrıca arka plandaki şişeler de farklı bir hava vermiş.Bir de imageshack.us sitesini nispeten Photobucket'a göre daha çok tavsiye ederim hız konusunda..
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Rep Puani: 5630
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: oguzhandincel » 07 Arl 2010, 11:07

Kenan abi hayırlı olsun yeni modelin.Detaylarıyla ve özellikleriyle insanı kendine hayran bırakan bir model.İyi günlerde sergile. :+1: Rep
Resim
Kullanıcı avatarı
oguzhandincel
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Oguzhan DINCEL
1/18 Model Sayısı: 20
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 25
1/43 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 2
Motorsiklet Model: 2
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 1325
oguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yokoguzhandincel rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 07 Arl 2010, 12:25

Fevkaladenin fevkinde :lol:

:+1:
Resim
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 69
Rep Puani: 8155
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: ..alper.. » 07 Arl 2010, 17:57

Anlatım için ayrı teşekkür etmek istiyorum.
Model hakkını verecek nitelikte ve tüm detaylarını buradan gördüğüm kadarıyla başarıyla gösteriyor ki sizin yorumunuzla daha da kusursuz olduğu ortaya çıkmış.Sharknose modeli gibi harika ancak bu modelin renk kombinasyonu çok daha hoşuma gitti diyebilirim.
İyi seyirler.
Resim
Kullanıcı avatarı
..alper..
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Alper Hatinoglu
1/18 Model Sayısı: 19
- / -- Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 23
Rep Puani: 1305
..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok

İletiYazar: yabaroz » 07 Arl 2010, 18:06

Fotoğraflar ve anlatım,model kadar güzel.Hayırlı olsun abi :drinksb:
Resim
berkeyabar.blogspot.com
Kullanıcı avatarı
yabaroz
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ozan Berke Yabar
Rep Puani: 2225
yabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yok

İletiYazar: bigshark » 07 Arl 2010, 19:00

-YORUMSUZ-
:inlove: :hearth: :y: :sun: :pidu2: :bravo: :bravo: :bravo: :drinksb: :+1: :+1:
Resim
Kullanıcı avatarı
bigshark
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Serdar GENC
1/18 Model Sayısı: 102
1/24 Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 7
Toplam Model Sayısı: 113
Rep Puani: 2405
bigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yok

İletiYazar: masato » 07 Arl 2010, 20:33

Model çok güzelde neden böylesine geç bir paylaşım... Bu güzellikler nasıl saklanırki? :tey: Seffaf motor kaputu çok güzel bir detay... :tey: İyi günlerde keyif ile seyireyle... :tey:
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: ozgurs82 » 07 Arl 2010, 22:10

Yine bir Kenan klasiği , yine sabahın köründe siteye yüklenen her anlamda ince işlenmiş bir konu . Teşekkürler paylaşım için , yenilerini dört gözle bekliyoruz ;)
Kullanıcı avatarı
ozgurs82
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ozgur Sahin
1/18 Model Sayısı: 55
Toplam Model Sayısı: 55
Rep Puani: 1980
ozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 08 Arl 2010, 00:40

Emre ERBASAR yazdı:Model ve detayları süper, anlatım harika, çekimler mükemmel. Ne denilebilir ki...
Arka fona bittim, son fotoğraf ise beni benden aldı. Teşekkürler Kenan. :nazar:

Emre abim sağol, sırayla paylaşımları yapıyorum, yavaş yavaş olsa da... Buyurduğun gibi; fonun hoş olacağını düşündüm bu kaldırmadım şişeleri. Çünkü çekim yapmaya üşendiren etkenlerden biri de çekim yapmakta kullandığım kartonlarla cebelleşmek oluyor. Gerçekten zevkle ve huzur içerisinde çekimler yaptım umarım bunu yansıtabilmiştir. Teşekkürler yorumun için...

srht yazdı:Kenan abi hayırlı olsun.

Yine o bildik;alışagelmiş sunumunla hazırladığın konu olması gerektiği amacına ulaşmış bir durumda;bunun için öncelikle bir teşekkür edeyim.

Modelde en çok dikkatimi çeken unsur renk oldu.Konuyu açmadan önce her ne kadar başlıkta "Yeşil" olarak belirtilmişse de karşımda kırmızı klasik bir Ferrari beklemeye şartlamışken kendimi;tüm beklentiler bir anda yok oldu ve garip bir şekilde ilgimi çeken soğuk renkler olduğunu düşündüğüm bir renkle karşılaştım ki;bu da modeli ilk başta sevmemi sağladı.

İkinci beğendiğim yönü ise tabi ki motor bölümü oldu.Karbüratörler,egzos manifoldu,blok üst kapakları fevkalâdenin fevkinde diyebilirim.

Doğrusu pek te yazacak şey gelmiyor aklıma ama okula gitmeden önce doping etkisi yaptı diyebilirim bu paylaşım.:)

Modelin tekrardan hayırlı olsun;güzel günlerde sergilemen dileğiyle..

Bu arada tripodun çekimlerine kattığı olumlu etki yadsınamaz;çok güzel olmuş çekimler.Ayrıca arka plandaki şişeler de farklı bir hava vermiş.Bir de imageshack.us sitesini nispeten Photobucket'a göre daha çok tavsiye ederim hız konusunda..

Serhat teşekkürler yorumun için. Her zamanki gibi ilk yorum yazanlardan biri de sensin... :smile5: Evet yeşil bir Ferrari ne kadar beklenileis bir durum, tartışılır ama ben alışılagelmiş olanlardan kolay sıkılan biri olarak bu araç zaten aklımdaydı ve hazır buralarda bulmuşken alayım dedim ve kapmıştım. Çok tatlı bir açık mavisi de vardı ki onu son anda kaçırmıştım. :sad1:
Motor vs. konusunda, Exoto'nun epey yol katetmiş hallerinden birini temsil ediyor bu araç. Beğenmene de sevindim... :smile5:
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: chrono » 08 Arl 2010, 00:45

çok güzel bir model..detaylar keza öyle.
high end klasik yarış teması biraz külfetli ama çok ilgi çekici bir tema kesinlikle..
Kullanıcı avatarı
chrono
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Güney
1/18 Model Sayısı: 80
1/43 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 16
Rep Puani: 3740
chrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 08 Arl 2010, 01:21

oguzhandincel yazdı:Kenan abi hayırlı olsun yeni modelin.Detaylarıyla ve özellikleriyle insanı kendine hayran bırakan bir model.İyi günlerde sergile. :+1: Rep

Klasiklere yüzeyden bir bakış atalım derken, derinlemesine daldık Oğuzhan. Liste biraz daha uzadı ama inşallah bahara gelmeden hepsi tamamlanır gibi. :smile5: Detaysal olarak iyi bir çalışma evet ve beğenmene sevindim. Teşekkürler iyi dileklerin için...

sui_cast yazdı:Fevkaladenin fevkinde :lol:

Çok teşekkürler, vakit buldukça paylaşıma devam... :smile5:

Ali SAMANGÜL yazdı:Kenan'cım ;
Gene patlatmışsın bombayı.Hayırlı olsun yeni modelin kardeşim.İyi günlerde seyirle. :bye:

Ali abi sağol yahu. :tey: Tripotlu ilk fotolarım; çok ufak minik hatalar var ama artık zamanla alışacağım. Beğenmene sevindim; bu klasik efsaneler beni iyice girdabına soktu vallahi... :whistle:

..alper.. yazdı:Anlatım için ayrı teşekkür etmek istiyorum.
Model hakkını verecek nitelikte ve tüm detaylarını buradan gördüğüm kadarıyla başarıyla gösteriyor ki sizin yorumunuzla daha da kusursuz olduğu ortaya çıkmış.Sharknose modeli gibi harika ancak bu modelin renk kombinasyonu çok daha hoşuma gitti diyebilirim.
İyi seyirler.

Çok teşekkürler. Fotolar ve anlatım kafi biçimde fikir veriyorsa çok mutlu olurum. Bunun için çabalıyourm aslında, çünkü spesifik modelleri yaygın hale getirmek ve merak edilenleri aktarmak, paylaşım yapmak kadar zevkli geliyor. Renk kombinasyonu konusunda katılıyorum ve bu bej koltukla bu yeşil tonu gerçekten esgeçilmeyecek bir unsur. Teşekkürler yorum için...

yabaroz yazdı:Fotoğraflar ve anlatım,model kadar güzel.Hayırlı olsun abi :drinksb:

Sağol Ozan, güncel araçlara alışan gözlere, bu klasikler çörek, börek, kabak, salatalık falan gibi gelebilir; hatta ben konuyu anlatırken de yazdığım gibi, anason galetesine benzettim bile bu aracın arkasını. Hafiften içliköftelik de var gibi... :smile7: Genel olarak da sosis kasa deniyormuş zaten. Ama bu araçlarla alakalı yayınlar okuyup biraz araştırma yapınca, insanın zevki kayıyor ve bu detaylı minikleri almak için bahane de zaten hazır bekliyor. Teşekkürler iyi dilerklerin için...

bigshark yazdı: -YORUMSUZ-
:inlove: :hearth: :y: :sun: :pidu2: :bravo: :bravo: :bravo: :drinksb: :+1: :+1:

Serdar abim, çok onore eden bir yorum olmuş, çok çok teşekkürler. Nice paylaşımlara... :celeb:

masato yazdı:Model çok güzelde neden böylesine geç bir paylaşım... Bu güzellikler nasıl saklanırki? :tey: Seffaf motor kaputu çok güzel bir detay... :tey: İyi günlerde keyif ile seyireyle... :tey:

Alper yazdığım gibi modeli gçen kış aldım ama, konuyu açarken başlarda belirttim; foto makinesi yoktu o aralar ve ondan sonra da tripotsuz bu işin olmayacağı ortaya çıktı. Gerçi :lol: tripot da geleli oldu baya ama... :whistle: Aynı şeffaf kapak Alfetta 159'da da var ve inşallah onun da paylaşımı kısmet olur... Teşekkürler iyi dileklerin ve yorumun için...

ozgurs82 yazdı:Yine bir Kenan klasiği , yine sabahın köründe siteye yüklenen her anlamda ince işlenmiş bir konu . Teşekkürler paylaşım için , yenilerini dört gözle bekliyoruz ;)

Özgür hocam çok teşekürler... Utandıran ve onoreeden güzel yorumların için teşekkürler; elimden geldiğince birşeyler yapmaya çalıştım iyi aktarabilmek adına... Hızımı aldığım için yeni paylaşımlara girmek işten bile değil ama iş ile alakalı streslerimi atlatabilirsem isteğim de tavan yapacak ve bu da bol paylaşım anlamına geliyor. Nice paylaşımlarda yazışmak dileğiyle... Tekrar teşekkürler...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir