Yine yeniden merhaba

Yetkili: G.HEPARSLAN

Yine yeniden merhaba

İletiYazar: mahiryldrm » 01 Nis 2016, 22:41

Herkese merhaba,

Adim Mahir, 32 yasindayim. Eylul ayinda evlendim. Endustri Muhendisligi Yoneylem Arastirmasi dalinda akademisyenim ve su an Hollanda'da post-doc yapmaktayim. Modellerin etkisi midir bilmiyorum ulasim ve rotalama, guncel arastirmalarimin temelini olusturuyor :lol:

1993 yilinda karne hediyesi olarak aldigim ilk modelim bir Burago Dodge Viper idi. Ozellikle direksiyondan tekerleklerin kontrol edilebilmesi beni alip goturmustu. Bas parmakla araci hareket ettirirken isaret parmagiyla direksiyonu kontrol edip turlu manevralar yapan o zamanki halim, bugun kapisinda da cam olan modellerden o kadar haz almazdi diye dusunuyorum :) Ayrica da Burago'larin o hareket kabiliyeti bugunku cogu modelde bulunmuyor. Evet evet, yeni modelleri o kadar sevmez, araci park ederken cildirirdim kesin :shake:

Modellerin sayisi sonradan oldukca yavas bir sekilde artmaya basladi. Kaptan olan babam seferden her dondugunde bavulun bosaltilmasi buyuk heyecandi benim icin. Kendi paramla (harclik diyelim) aldigim ilk modelim ise yine bir Burago olan Ferrari F40 idi. Kyosho'nun yaninda esamesi okunmasa da onun da bende yeri ayridir. Kac yasindayken ya da sayi tam olarak kaca ulastiktan sonra artik yerde oynamaktan rafta sergilemeye gectim ve artik onlara birer koleksiyon gozuyle bakmaya basladim tam olarak bilemiyorum.

Koleksiyonum Ebay ile tanistiktan sonra oldukca genisledi. Babamin bavulunun yerini sagolsun yurt disindaki arkadaslarin bavulu aldi. Ancak hele ki Amerika icin, modelleri bekleme sureci ve heyecani 5-6 aylik seferleri aratmiyordu :)

Koleksiyonum acisindan en buyuk patlama ise su anki Hollanda ziyaretim oldu. Uzun suredir aradigim ve artik uretilmeyen bir cok modeli, (biraz da TL'ye cevirmemenin etkisi ile sanirim) koleksiyonuma kattim. Bunlari Turkiye'ye getirmek ise ayri hikaye :whew:

Koleksiyonuma gelince, su an toplam 230 adet 1/18 modelim bulunmakta. Buna, koleksiyonuma basladigim gunden beri elimde olan Burago'lar, sonraki yillardaki Maisto'lar da dahil. Hayirlisiyla artik yerlesik bir hayata gecince sayi biraz azalacaktir diye dusunuyorum. Ozellikle bir tema yapmiyorum. Modeli almamdaki/aramamdaki birincil durtu gercegini sevmem. Tabii sagolsun CMC ya da BBR da bazen kendi durtulerini yaratmiyor degil :)

Pek uzun oldu kusura bakmayin. Kissadan hisse, hepinize tekrar merhaba. Daha once bu ve farkli platformlarda kisa sureligine aktif olmakla birlikte genelde devamini getirememistim. Bu sefer kendi evimde kendi vitrinimi de kurup modeller kutularindan cikinca devami gelecek insallah :)

Sevgilerimle...
Resim

Kullanıcı avatarı
mahiryldrm
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: U.Mahir YILDIRIM
1/18 Model Sayısı: 230
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 230
Rep Puani: 170
mahiryldrm rep puani yok

Re: Yine yeniden merhaba

İletiYazar: REVOLUTION » 02 Nis 2016, 07:25

Hoşgeldin Mahir :handshake:
İlk önce Kullanıcı Panel'den bilgilerini girmeni rica ederim; böylece forumdaki arkadaşlar bilgi ve hitap konusunda zorluk çekmezler.
En kısa zamanda Modellerinin paylaşımlarını görmek isterim. İyi forumlar ve güzel koleksiyonlar dilerim.
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5390
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 02 Nis 2016, 09:08

Hoş geldiniz. Keyifli sohbetler dilerim. :smile:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 62
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2980
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Bytaha » 02 Nis 2016, 14:37

Hoş geldiniz.. :handshake: anlatımınız çok hoş olmuş dün okuyamamıştım biraz acelem vardı ancak bu gün okuma fırsatı buldum güzel ve heyacanlı günleriniz geçmiş anladığım kadarıyla, bundan sonrada öyle güzel günleriniz olur inş. :wink1: model sayınız bana göre baya fazla ve içerisinde artık bulunması zor ve imkansız modellerde çıkacağını düşünüyorum... paylaşımlarınızı merakla bekleyeceğim. İyi forumlar dilerim :sapka:
Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
Bytaha
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Taha Aydos
1/18 Model Sayısı: 6
1/32 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 30
Toplam Model Sayısı: 43
Rep Puani: 250
Bytaha rep puani yokBytaha rep puani yok

İletiYazar: skyrock » 02 Nis 2016, 17:14

Diecastr forum ailesine hoş geldiniz.Model paylaşımlarınızı görmek dileklerimle ,keyifli sohbetler dilerim.
Kullanıcı avatarı
skyrock
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Gökhan.G
1/18 Model Sayısı: 35
1/24 Model Sayısı: 15
1/72 Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 11
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 395
skyrock rep puani yokskyrock rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 03 Nis 2016, 20:28

Kardeşim hoş geldin... Seni tekrar aramızda görmek çok güzel. Keyifli paylaşımlar... :good2:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 85
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 3085
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 03 Nis 2016, 20:29

Hoşgeldin kardeşim.. :smile:
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 03 Nis 2016, 22:40

Hosgeldin Mahir, forumda keyifli zaman gecirmeni dilerim :handshake:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 91
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 96
Rep Puani: 4495
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: mahiryldrm » 05 Nis 2016, 19:22

Tesekkurler hepinize. Hosbulduk :)

Bytaha yazdı:Hoş geldiniz.. :handshake: anlatımınız çok hoş olmuş dün okuyamamıştım biraz acelem vardı ancak bu gün okuma fırsatı buldum güzel ve heyacanlı günleriniz geçmiş anladığım kadarıyla, bundan sonrada öyle güzel günleriniz olur inş. :wink1: model sayınız bana göre baya fazla ve içerisinde artık bulunması zor ve imkansız modellerde çıkacağını düşünüyorum... paylaşımlarınızı merakla bekleyeceğim. İyi forumlar dilerim :sapka:

Evet Taha, bugun nadir bir modeli buldugum zamanki heyecan da oldukca fazla ama o gunlerdeki bir baska idi. Koleksiyonda nadir modeller de var, Bburago'lar Maisto'lar da :) Turkiye'ye dondukten sonra parca parca paylasacagim insallah. Forumda da vakit gecirerek sizlerin koleksiyonlarina da bakiyorum yavas yavas.
Resim
Kullanıcı avatarı
mahiryldrm
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: U.Mahir YILDIRIM
1/18 Model Sayısı: 230
Toplam Model Sayısı: 230
Rep Puani: 170
mahiryldrm rep puani yok

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 06 Nis 2016, 11:12

Aramıza yeniden hoş ve fazlasıyla da hızlı geldiniz hiç de yabana atılmayacak koleksiyonunuzu ve paylaşımlarınızı bekliyoruz, keyifli forumlar.
Resim

mesaj için Alper GÖÇENER arkadaşımıza teşekkür edenler:
mahiryldrm
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Alper
1/18 Model Sayısı: 45
1/43 Model Sayısı: 7
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 2205
Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

TANIŞMA

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir