Sonunda ehliyetimi aldım...

Kendinize Ait Olan 1/1 Araçlarınızı Bu Başlık Altından Paylaşabilirsiniz.

Sonunda ehliyetimi aldım...

İletiYazar: SUBARU » 16 Ekm 2013, 19:29

Uzun zamandır forumda yoktum. Hobiyede ara verdim biraz. Dersler sınavlar ehliyet özel işler vs derken unuttum diecastı falan :)
Sonunda ehliyetimide aldım. Benim için çok kolay oldu ama yeni sınav sistemi bayağı zorlaştı söyliyeyim yeni alacaklar dikkatli olsunlar... :)

Ipıssız bir çevre yolunda bir kaç deneme yaptım 1/1 ile şu an keyfini çıkarıyorum :) 0-160 120-160 denemeleri yapıyorum. :lol: 180-200 gibi hızları denemeye çekiniyorum açıkçası. Yol ne kadar müsait olsada şimdilik fazla sürata sıcak bakmıyorum :nod:
Herkese iyi bayramlar bu arada :duyuru:
Resim

impossible is nothing.

mesaj için SUBARU teşekkür aldı- 2:
C.Kaan, sui_cast
Kullanıcı avatarı
SUBARU
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Kaan
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 220
SUBARU rep puani yok

Re: Sonunda ehliyetimi aldım...

İletiYazar: C.Kaan » 16 Ekm 2013, 20:41

Hayırlı Olsun, Ehliyeti Aldıktan Sonra Nasıl Bir Rahatlama Olur İnsanın İçinde Ben Bilirim Yaklaşık 6 - 7 Ay Oldu Bende Ehliyetimi Alalı, Sınavları Geçerim Gözü İle Bakıyordum Nitekim Geçtim'de Ama Motor Bölümünden İçimde Çok Büyük Sıkıntı Vardı Acaba Kaydırma Yapar'mıyım Acaba Bir Hata Felan Olur'mu Diye Çünkü Bu Kadar Araba Hastası Biriyim Eee Bu İşin Lisesini Okuduk Şuan'da Üniversitesini Okumaya Çalışıyorum, Acayip Stresli İdi :shock3:

mesaj için C.Kaan arkadaşımıza teşekkür edenler:
SUBARU
Kullanıcı avatarı
C.Kaan
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: C.Kaan
1/24 Model Sayısı: 5
Toplam Model Sayısı: 3
Rep Puani: 10
C.Kaan rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 17 Ekm 2013, 07:42

Kaan Tokat yazdı:Uzun zamandır forumda yoktum. Hobiyede ara verdim biraz. Dersler sınavlar ehliyet özel işler vs derken unuttum diecastı falan :)
Sonunda ehliyetimide aldım. Benim için çok kolay oldu ama yeni sınav sistemi bayağı zorlaştı söyliyeyim yeni alacaklar dikkatli olsunlar... :)

Ipıssız bir çevre yolunda bir kaç deneme yaptım 1/1 ile şu an keyfini çıkarıyorum :) 0-160 120-160 denemeleri yapıyorum. :lol: 180-200 gibi hızları denemeye çekiniyorum açıkçası. Yol ne kadar müsait olsada şimdilik fazla sürata sıcak bakmıyorum :nod:

Ehliyetin hayırlı olsun Kaan. Umarım hayatın boyunca hiç ceza yemezsin ve temiz bir sicilin olur.

Ama bunlardan en önemlisi -kapalı bir yolda olsa bile- hız yapmaman. Hız denemeleri yaptığın aracı bilmiyorum ama, ne kadar da dikkatli olsan, o hızda lastiğin patladığını düşün... Allah korusun çok kötü sonuçlar doğurabilir. Zaten kendin de belirtmişsin, fazla sürata sıcak bakmıyorum diye.

Bu kesinlikle övünmek değil ama, 21 yıllık ehliyetim var. Biri çok ciddi olmak üzere, 2 kez kaza yaptım, ikisi de diğer arabanın bana çarpması ve sıkıştırması ile oldu.
Yani demek istediğim, sen ne kadar dikkatli olursan ol, hata karşı taraftan gelince, yapacak bir şeyin kalmıyor.

Bu sözleri, forum üyemiz bir kardeşime nasihat olarak alabilirsin, belki de hiç umrunda olmayabilir. İçimden geldi ve yazmak istedim.

Tekrar hayırlı olsun Kardeşim. Bazılarının kullandığı gibi, kesinlikle kimlik olarak durmasın cüzdanında. Gün geçtikçe tecrüben artar ve beni anlarsın.

Sevgilerimle. :f:

---
Emre Erbaşar

mesaj için Emre E. teşekkür aldı- 2:
SUBARU, sui_cast
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 116
1/64 Model sayısı: 500
Toplam Model Sayısı: 116
Rep Puani: 19255
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: SUBARU » 17 Ekm 2013, 10:28

C.Kaan yazdı:Hayırlı Olsun, Ehliyeti Aldıktan Sonra Nasıl Bir Rahatlama Olur İnsanın İçinde Ben Bilirim Yaklaşık 6 - 7 Ay Oldu Bende Ehliyetimi Alalı, Sınavları Geçerim Gözü İle Bakıyordum Nitekim Geçtim'de Ama Motor Bölümünden İçimde Çok Büyük Sıkıntı Vardı Acaba Kaydırma Yapar'mıyım Acaba Bir Hata Felan Olur'mu Diye Çünkü Bu Kadar Araba Hastası Biriyim Eee Bu İşin Lisesini Okuduk Şuan'da Üniversitesini Okumaya Çalışıyorum, Acayip Stresli İdi :shock3:

Teşekkür ederim.. :) ben senin gibi okulunu okumadım ama hayatım boyunca hep meraklı ve ilgili olduğum için sınav sonucunu beklerken içimde tereddütte vardı ya geçemezsem vs. ama aldık sonunda :)
Resim

impossible is nothing.
Kullanıcı avatarı
SUBARU
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

SUBARU rep puani yok

İletiYazar: SUBARU » 17 Ekm 2013, 10:33

Emre E. yazdı:
Kaan Tokat yazdı:Uzun zamandır forumda yoktum. Hobiyede ara verdim biraz. Dersler sınavlar ehliyet özel işler vs derken unuttum diecastı falan :)

Ehliyetin hayırlı olsun Kaan. Umarım hayatın boyunca hiç ceza yemezsin ve temiz bir sicilin olur.

Ama bunlardan en önemlisi -kapalı bir yolda olsa bile- hız yapmaman. Hız denemeleri yaptığın aracı bilmiyorum ama, ne kadar da dikkatli olsan, o hızda lastiğin patladığını düşün... Allah korusun çok kötü sonuçlar doğurabilir. Zaten kendin de belirtmişsin, fazla sürata sıcak bakmıyorum diye.

Bu kesinlikle övünmek değil ama, 21 yıllık ehliyetim var. Biri çok ciddi olmak üzere, 2 kez kaza yaptım, ikisi de diğer arabanın bana çarpması ve sıkıştırması ile oldu.
Yani demek istediğim, sen ne kadar dikkatli olursan ol, hata karşı taraftan gelince, yapacak bir şeyin kalmıyor.

Bu sözleri, forum üyemiz bir kardeşime nasihat olarak alabilirsin, belki de hiç umrunda olmayabilir. İçimden geldi ve yazmak istedim.

Tekrar hayırlı olsun Kardeşim. Bazılarının kullandığı gibi, kesinlikle kimlik olarak durmasın cüzdanında. Gün geçtikçe tecrüben artar ve beni anlarsın.

Sevgilerimle. :f:

İyi dileklerin ve tavsiyelerin için teşekkürler Emre abi. Siz de umarım tekrar kaza yasamazsiniz...

Hiz denemelerinde ki amacım hem arabanın performansını kendim test etmek hemde youtube da izleyip biraz özenmenin etkisiyle yapıyorum. Zaten hevesimi aldım sayılır. Tavsiyen ve nasihatlarin için tekrar teşekkür ederim Emre abi... :)
Resim

impossible is nothing.

mesaj için SUBARU arkadaşımıza teşekkür edenler:
Emre E.
Kullanıcı avatarı
SUBARU
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

SUBARU rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 17 Ekm 2013, 23:12

Ehliyet hayirli olsun Kaan, ben de Emre Abi'ye katiliyorim; ne kadar dikkatli olsan da 160 km. bence oldukca yuksek bir hiz. Her zaman icin dikkatli surmeni dilerim :good2:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
SUBARU
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 87
1/24 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 92
Rep Puani: 4390
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: SUBARU » 20 Ekm 2013, 19:42

Virtue yazdı:Ehliyet hayirli olsun Kaan, ben de Emre Abi'ye katiliyorim; ne kadar dikkatli olsan da 160 km. bence oldukca yuksek bir hiz. Her zaman icin dikkatli surmeni dilerim :good2:

sağol Erdem abi
Resim

impossible is nothing.
Kullanıcı avatarı
SUBARU
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

SUBARU rep puani yok

İletiYazar: berk007 » 21 Kas 2013, 18:22

Hayırlı olsun.
İmkanın var ise ileri sürüş teknikleri dersleri almanı öneririm.
Hatta tüm araç kullanan arkadaşlara şiddetle öneriyorum. Özellikle defansif sürüş teknikleri eğitimi muhakkak alınmalı.
Kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim.
Ok kib bye
Kullanıcı avatarı
berk007
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: Umut Berk ÇAKAR
1/18 Model Sayısı: 42
Motorsiklet Model: 1
Rep Puani: 20
berk007 rep puani yok

İletiYazar: jeffwaterss » 21 Kas 2013, 19:20

Kaan 5 yildir ehliyetimle devamli olmak uzere , ondan once de uygun alanlarda otomobil kullanıyordum . Ilk zamanlar hizli kullanmak kendini kanitlamak gibi hissettiriyor insana ama belli bir tecrübeye ulasmadan hiz yapmani tavsiye etmem . Bos yollar disinda hiz yapmamani tavsiye ederim , yaz aylarinda sehir icinde ara sokaktan bir motor firlamasi sonucunda onumdeki arabanin ani freni ve benim de arkadan carpmam sonucunda bir kaza yasadim , o arabadan adamin kucuk kizi cikinca inan yuregime indi , ya dedim hizli olsaydim da o cocuk firlasaydi on camdan , uzun sure aklimdan cikmadi ki , cok basit bir kazaydi , benim arabamin sadece plakasi düştü . Hiz sinirlari hepimizin iyiligi ve can guvenligi icin belirlenmis , asmamak hem kendinin hem de başkalarının hayatini tehlikeye atmamaktir . Yapacagim bir hatanin sadece kendinin degil ,yoldaki sucsuz bir insanin da canini tehlikeye atacagini unutma . Ac muzigi , 90-100u asmadan sur arabayi , inan en keyiflisi . Hayirli olsun ehliyetin , kazasiz belasız surusler dilerim :)

mesaj için jeffwaterss arkadaşımıza teşekkür edenler:
SUBARU
Kullanıcı avatarı
jeffwaterss
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ilkem TEKIN
1/43 Model Sayısı: 281
Rep Puani: 1455
jeffwaterss rep puani yokjeffwaterss rep puani yokjeffwaterss rep puani yokjeffwaterss rep puani yokjeffwaterss rep puani yokjeffwaterss rep puani yok

İletiYazar: SUBARU » 23 Arl 2013, 20:12

berk007 yazdı:Hayırlı olsun.
İmkanın var ise ileri sürüş teknikleri dersleri almanı öneririm.
Hatta tüm araç kullanan arkadaşlara şiddetle öneriyorum. Özellikle defansif sürüş teknikleri eğitimi muhakkak alınmalı.
Kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim.

Öncelikle sağolun. Malesef bulunduğum yerde öyle bir imkan yok. Olsaydı katilmak isterdim kesinlikle.

Bu arada vaktim olmadığı için foruma giremiyorum. Bayaa geç cevap oldu kusura bakmayın :)
Resim

impossible is nothing.
Kullanıcı avatarı
SUBARU
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

SUBARU rep puani yok

İletiYazar: SUBARU » 23 Arl 2013, 20:15

jeffwaterss yazdı:Kaan 5 yildir ehliyetimle devamli olmak uzere , ondan once de uygun alanlarda otomobil kullanıyordum . Ilk zamanlar hizli kullanmak kendini kanitlamak gibi hissettiriyor insana ama belli bir tecrübeye ulasmadan hiz yapmani tavsiye etmem . Bos yollar disinda hiz yapmamani tavsiye ederim , yaz aylarinda sehir icinde ara sokaktan bir motor firlamasi sonucunda onumdeki arabanin ani freni ve benim de arkadan carpmam sonucunda bir kaza yasadim , o arabadan adamin kucuk kizi cikinca inan yuregime indi , ya dedim hizli olsaydim da o cocuk firlasaydi on camdan , uzun sure aklimdan cikmadi ki , cok basit bir kazaydi , benim arabamin sadece plakasi düştü . Hiz sinirlari hepimizin iyiligi ve can guvenligi icin belirlenmis , asmamak hem kendinin hem de başkalarının hayatini tehlikeye atmamaktir . Yapacagim bir hatanin sadece kendinin degil ,yoldaki sucsuz bir insanin da canini tehlikeye atacagini unutma . Ac muzigi , 90-100u asmadan sur arabayi , inan en keyiflisi . Hayirli olsun ehliyetin , kazasiz belasız surusler dilerim :)

Teşekkürler iyi dilekleriniz için :)

Aynen öyle yapıyorum müziği açıyorum acelem yoksa 60 a sabitleyip gidiyorum artık. Hem az yakıyor hemde kaza riski düşük ;)
Resim

impossible is nothing.
Kullanıcı avatarı
SUBARU
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

SUBARU rep puani yok

İletiYazar: E.Uca » 23 Arl 2013, 22:05

Ehliyetin hayırlı olur inşallah...
Kullanıcı avatarı
E.Uca
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: ERMAN
1/18 Model Sayısı: 7
1/24 Model Sayısı: 5
1/32 Model Sayısı: 11
1/43 Model Sayısı: 52
1/64 Model sayısı: 98
1/72 Model Sayısı: 4
1/87 Model Sayısı: 4
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 184
Rep Puani: 6500
E.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yok

İletiYazar: SUBARU » 24 Arl 2013, 08:02

E.Uca yazdı:Ehliyetin hayırlı olur inşallah...

Erman abi, teşekkür ederim.
Resim

impossible is nothing.
Kullanıcı avatarı
SUBARU
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ