Mercedes O317 Porsche race transporter Martini Racing

Elinizde Bulunan Modellerin İnceleme ve Karşılaştırmalarını Bu Başlık Altından Paylaşabilirsiniz.

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

İletiYazar: REVOLUTION » 10 Arl 2015, 05:13

Schuco üretimi olan; bu Mercedes'imiz Martini takımına aittir.
Renk olarak Gulf modellerini beğenirim ama dekal olarak en çok beğendiğim Martini'dir; bu yüzden seçimimi bundan yana kullandım.
Daha önceden olduğu gibi fazla yazıp sizi sıkmadan fotoğraflara geçeyim.

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Modeli genel anlamda çok beğendim; ama gördüğüm eksikleri yazayım.
-En son resimde gördüğünüz gibi üstteki lambaları boya şeklinde yapmışlar; keşke boya yerine ayrıca plastik olarak yapılsaymış. Ama boya olmasına rağmen çok iyi duruyor onu da söyleyim.
-Arka kapılar kapatıldığında tam düzgün durmuyor; ama bendekinde bir hata olmuş olabilir.
-Tekerlek güzel ama lastik hissi daha iyi verilebilirmiş (örnek AA)

En çok beğendiğim yerlere gelince.
-İç kısmı güzel yapılmış; ayrıntılar ve gerçekçiliği iyiydi.
-Far grupları ve logolar güzel yapılmış; gerçekçiliği hoşuma gitti.
-Bütün açılan kısımlar çok muntazam yapılmış

Gelelim benim hatama Aynaları takmadan çekim yapmışım bu yüzden özür dilerim!

Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 12
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5280
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

Re: Mercedes O317 Porsche race transporter Martini Racing

İletiYazar: Serdar Gökhan » 10 Arl 2015, 09:05

Sözün bittiği yerdeki modellerden birisi koca oğlan işte. :inlove:
Modelcilik bir tutkudur...
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 7
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 101
1/72 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 127
Rep Puani: 3900
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 10 Arl 2015, 11:49

18 ölçek "servis araçları" arasında Porsche' den başka daha geniş yelpaze model sunan başka bir marka görmedim sanırım. Gerek bu Mercedes kamyon gerekse VW Bus araçları olsun. Çeşitliliği oldukça fazla.. Her ne kadar Martini' ye karşı çok taraflı olsam da, bir de bu kamyonun kırmızı renkli olup üzerinde sade P O R S C H E yazan versiyonuna da hayranlığım bir başka.. ama hedefimde bu Martini' den var nasipse. :smile: Bir önceki paylaşımında 908' in üst kısma sığmadığını gördük. Bildiğim kadarı ile altlı üstlü sadece 917 sığıyor. O yüzden alt kata 908, üst kata da bir tane 917 şart benim açımdan.. :lol: Geçen Tolga abinin (tolgatitiz) bir yazsını görmüştüm. "Biz bu koca kutunun neresini bu kadar çok sevdik" gibisinden.. :smile: Anlamsız bir şekilde çok güzel işte. Ben de tarifini yapamıyorum neden sevdiğimin. :smile:

Devrim abicim bu minik dev' i en güzel günlerde, keyifle sergilemeni dilerim.

mesaj için Berent TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 60
1/24 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2885
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 10 Arl 2015, 12:31

Geçenlerde Tolga Abi'nin "Dikdörtgen olan bu aracın nesini sevdik bilmiyoruz ama kendine aşık ediyor" diye bir yazısını gördüm düşününce çok haklı zira şu detaylar, devasa boyutlar, her tarafını kurcalayabildiğin, içine modellerini alabilen kaç modelimiz var ki gerçekten çok başarılı bir üretim ve fotoğraflar hayırlı olsun abi.
Resim

mesaj için Alper GÖÇENER arkadaşımıza teşekkür edenler:
tolgatitiz
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Alper
1/18 Model Sayısı: 45
1/43 Model Sayısı: 7
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 2145
Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 10 Arl 2015, 13:22

Demek bahsettiğin Alman buydu abi :lol:

Harika valla.. Diğer modelle de müthiş bir ikli olmuşlar.. ZAten bunu alınca diğerini almak için bir istek oluşmaması imkansız bir koleksiyonerde :smile:

Çok güzel bir model edinmişsin.. Ben olaya mercedes otobüslerden detaylar görmek olarak baktığım için ön panjur , çift cam, sürücü kabini ve mercedes amblemli porya başları dikkatimi çeken yerler.. Taşıyıcı olarak zaten güzel..

Güzel günlerde sergile..

Doğum günün kutlu olsun tekrar.. :y:

Rep gelir bu güzel paylaşıma
:+1:
Resim

mesaj için sui_cast arkadaşımıza teşekkür edenler:
REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 69
Rep Puani: 8195
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 10 Arl 2015, 16:35

kutu kutu maşallah :) sen buna arabalar da alırsın.. güle güle kullan..
Resim
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 9
1/64 Model sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 17
- / -- Model Sayısı: 5
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 79
Rep Puani: 2834
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 10 Arl 2015, 22:23

İçine kaç Martini sığıyor bunun? :grin:

Fazla klasiğin yok diyordum ama alınca en babalarına bulaşıyorsun o yüzden sustum artık :x:

Harika görünüyor, her karede kalitesi belli, keyifli seyirler abicim.. REP gelir.. :+1: :nazar:

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 11 Arl 2015, 10:12

Hayırlı olsun Devrim Hocam.

Ne kadar güzel ki, fotoğraflayacak yer bulmuşsunuz. :grin:

Benim de uzun zamandır aklımda fotoğraf çekmek, ama uygun bir mekan yaratamadım evin içinde. :smile:

Olmazsa olmaz bir parçaydı bizler için. Martini Gulf veya Porsche. :kamyon:

Yeni modeliniz güzel günlerde sergilensin. :nazar:

---
Emre Erbaşar

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 116
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 500
Toplam Model Sayısı: 116
Rep Puani: 19255
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 11 Arl 2015, 20:29

Serdar Gökhan yazdı:Sözün bittiği yerdeki modellerden birisi koca oğlan işte. :inlove:

Teşekkürler Serdar :handshake: tam da senin dediğin gibi koca oğlan :)
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 11 Arl 2015, 20:41

Berent.t yazdı:18 ölçek "servis araçları" arasında Porsche' den başka daha geniş yelpaze model sunan başka bir marka görmedim sanırım. Gerek bu Mercedes kamyon gerekse VW Bus araçları olsun. Çeşitliliği oldukça fazla.. Her ne kadar Martini' ye karşı çok taraflı olsam da, bir de bu kamyonun kırmızı renkli olup üzerinde sade P O R S C H E yazan versiyonuna da hayranlığım bir başka.. ama hedefimde bu Martini' den var nasipse. :smile: Bir önceki paylaşımında 908' in üst kısma sığmadığını gördük. Bildiğim kadarı ile altlı üstlü sadece 917 sığıyor. O yüzden alt kata 908, üst kata da bir tane 917 şart benim açımdan.. :lol: Geçen Tolga abinin (tolgatitiz) bir yazsını görmüştüm. "Biz bu koca kutunun neresini bu kadar çok sevdik" gibisinden.. :smile: Anlamsız bir şekilde çok güzel işte. Ben de tarifini yapamıyorum neden sevdiğimin. :smile:

Devrim abicim bu minik dev' i en güzel günlerde, keyifle sergilemeni dilerim.

Güzel yorumun için teşekkürler Berent :handshake:
Bu veya başka dekallisi farketmez ama Porsche markası topluyorsan birisini edinmen lazım Berent :y:
917'leri şuan Norev yapıyor ve hiçbir yeri açılmayan şekilde yaptıkları için kulaklarını çok çınlatıyorum :devil: Ama söyle bir gerçek var AA'nın 917'leride çok iyi değil yani ayrıntıları çok harika gözükmüyor bu yüzden bu 908 benim için bir pırlanta değerinde oldu.
Gerçi bu model yeni yapım belki 917'leride yeniden yapsa iyi yapabilir ama şuanda en detaylı model bu 908 olduğu için aldım 300 civarında parçadan yapılmış ve min plastik parça, cok fazla metal parçadan imal edilmiş (bunu ben değil içinden çıkan kitapçıkta yazdığını söylüyorum)
Bu modelin tek kötü yönü çok büyük ve ağır olması bu yüzden sergilemede zorluk çıkarıyor biraz. :lol:

mesaj için REVOLUTION arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: REVOLUTION » 11 Arl 2015, 20:45

Alper GÖÇENER yazdı:Geçenlerde Tolga Abi'nin "Dikdörtgen olan bu aracın nesini sevdik bilmiyoruz ama kendine aşık ediyor" diye bir yazısını gördüm düşününce çok haklı zira şu detaylar, devasa boyutlar, her tarafını kurcalayabildiğin, içine modellerini alabilen kaç modelimiz var ki gerçekten çok başarılı bir üretim ve fotoğraflar hayırlı olsun abi.

Teşekkürler Alper :handshake: beğenmene sevindim.
"içine modellerini alabilen kaç modelimiz var ki" evet Alper bu söylediğin çok önemli; cevap ise yok veya 1 tane oluyor!

tolgatitiz
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: REVOLUTION » 11 Arl 2015, 20:51

:handshake:
sui_cast yazdı:Demek bahsettiğin Alman buydu abi :lol:

Harika valla.. Diğer modelle de müthiş bir ikli olmuşlar.. ZAten bunu alınca diğerini almak için bir istek oluşmaması imkansız bir koleksiyonerde :smile:

Çok güzel bir model edinmişsin.. Ben olaya mercedes otobüslerden detaylar görmek olarak baktığım için ön panjur , çift cam, sürücü kabini ve mercedes amblemli porya başları dikkatimi çeken yerler.. Taşıyıcı olarak zaten güzel..

Güzel günlerde sergile..

Doğum günün kutlu olsun tekrar.. :y:

Rep gelir bu güzel paylaşıma
:+1:

Teşekkürler Bahadır :handshake:
Valla dediğin gibi bunu alınca diğeri, diğerini alınca öbür ki... derken ben göçeceğim galiba :)))
Gördüğüm kadarıyla ben üst kata 3 alt kata 2 model sığdırırım :doh2: Yani yandım :))
Aslında bunu alalı çok oldu. Doğum günü armağanım ise diğer model; kutlaman için tekrar teşekkür eder, hep birlikte nice yıllar dilerim.

sui_cast
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: REVOLUTION » 11 Arl 2015, 20:53

Bülent Aydoğan yazdı:kutu kutu maşallah :) sen buna arabalar da alırsın.. güle güle kullan..

Teşekkürler Bülent :handshake: Tabiki bu tek başına kalmaz, içi boş kalmaz, hatta aldım bile :lol:
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Sonraki

Model İnceleme & Karşılaştırma

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir