1956 Chevrolet Bel Air 4 Door Hardtop Green/Cream-1 of 400-

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

1956 Chevrolet Bel Air 4 Door Hardtop Green/Cream-1 of 400-

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 26 Kas 2014, 02:15

Resim

Herkese merhabalar. Bu paylaşımda Amerikan otomobil dünyasına damgasını vurmuş bir arabayı sizlerle paylaşıyorum. Aslında 56 veya 57 deyince akla ilk modellerden Bel Air. Çünkü dünya genelinde o dönemlerde Amerikan Kapitalist sisteminin üzerine çöktüğü ülke ekonomilerinin çoğunda Chevrolet firmasının modelleri daha çok satılmıştır. Chevrolet'in o dönem ki yönetim kurulu üyelerinden çoğu aynı zamanda hükümete yakın isimlerden oluştuğu için çoğu ülkede 50'li ve 60'lı yıllarda Chevrolet ithalatının çok olduğu görülmektedir. Ve arabalar da bu yüzden daha çok bilinmektedir. Ekonomik sistemleri oturmuş İngiltere, Fransa, Almanya veya Japonya gibi ülkeler de bu arabalar aslında o dönemler de o kadar da popüler değillerdir. Ama kahretsin ki adamlar yapmışlar ve dönemlerinin bence çok üstünde arabalar. Ve bu işe sadece araç olarak baktığımdan Amerikanlar candır diyenlerdenim. Neyse konuyu çok dağıtmadan modele geçmek istiyorum. ( sürç-i lisan ettiysek affola )

Model Precision Miniatures'in 400 limitli olarak ürettiği, basit ama etkileyici detaylara sahip. Açık konuşmak gerekirse dört kapısının açılması ve iç mekanın güzelliği dışında çokta abartılacak detayları yok. Motor detayı normalin altında bir kalitede.( Bunu şu sebepten söylüyorum, bu modeller piyasa da çok yüksek meblağlara satıldılar ve satılıyorlar. Bana göre belli bir fiyatın üstünü hak etmiyor. ) Ama bunun yanında amerikan modellerinde de direksiz dört kapısı açılan ender modellerden ve koleksiyonda mutlak olması gereken araçlardan. Kaput üzerindeki arma benim en çok hoşuma giden özelliklerinden. Bu modellerde kapıları açarken çok dikkat etmek gerekiyor çünkü kapı içi çıtaları gövdeye sürtüyor ve değen yerlerde boya atması olabiliyor. Boya demişken çift renk olması modeli çok farklı gösteriyor. Alt yeşil renk metalik boyadan ve üst krem ise opak boya olarak uygulanmış. Son olarak bu modeli edinmemde yardımcı olan Osman Cenk Karabulut kardeşime bir kez daha bu platformdan teşekkür ederim.
Detayları bol bol elimdeki imkanlarla fotoğraflamaya çalıştım. Lafı daha fazla uzatmadan fotoğraflara bırakıyorum. Herkese bol modelli günler dilerim... :sapka:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 85
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 3055
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

Re: 1956 Chevrolet Bel Air 4 Door Hardtop Green/Cream-1 of 4

İletiYazar: Eray KIVRAK » 26 Kas 2014, 02:18

Rengine hasta oldum. :yeah:
İyi günlerde sergile abi. :smile:

mesaj için Eray KIVRAK arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Eray KIVRAK
SİTE YÖNETİCİSİ
SİTE YÖNETİCİSİ

İsim: Eray KIVRAK
1/18 Model Sayısı: 36
Motorsiklet Model: 0
Rep Puani: 5825
Eray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yok

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 26 Kas 2014, 04:01

en güzel renklerinden biri bu arabanın.. diğeri ne dersen belki mavi beyaz.. süper.. iyi ki sahip olmuşsun..
Resim

mesaj için Bülent Aydoğan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 9
1/64 Model sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 17
- / -- Model Sayısı: 5
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 79
Rep Puani: 2834
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 26 Kas 2014, 08:30

Mükemmel çekimler Musa. :+1: :foto:

Yazdıklarına aynen katılıyorum. Ben de kiremit rengini yeni edindim, olmazsa olmaz Amerikanlardan.

Güzel günlerde sergilensin. :f:

---
Emre Erbaşar

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 116
1/64 Model sayısı: 500
Toplam Model Sayısı: 116
Rep Puani: 19255
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 26 Kas 2014, 09:34

Musa harika bir model ve fotoğraf kareleri. Bu güzellikten bir gün filoma katmak dileğiyle. Rengin çok iyi. :inlove: :nazar:
Modelcilik bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 7
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 101
1/72 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 127
Rep Puani: 3900
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 26 Kas 2014, 09:57

Musa harika bir model. Renk can alıcı. Amerikan temana bu güzelliği katmana oldukça sevindim. Keyifli günlerde sergilemeni dilerim kardeşim. :smile:

Paylaşım için teşekkürler.

mesaj için Berent TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 61
Rep Puani: 2885
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 26 Kas 2014, 12:32

Ah o direksiz kapılar.. :hearth: Nasıl güzeller..

Bu güzel klasiği edinmen çok iyi olmuş Musa.. Sağol paylaşım için
:handshake:
Resim

mesaj için sui_cast arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 69
Rep Puani: 8195
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 26 Kas 2014, 21:22

Parayı bu oyuncaklara yatırıyorsun, sonra da gece gece kalkıp inceleme yapıyorsun.. :wait: :talk:

Koskoca adamsın hiç utanmıyor musun Musa? :diecastasi: :grin:

---------------------------------

Bu nasıl bir güzelliktir böyle.. :pool:
İnceleme de bahsettiğin tüm artı/eksilere katılıyorum ve fiyatın yüksek olmasını da elbette 400 limitli olmasına bağlıyorum.
Fotoğraflardan ise, dergilere kapak olacak tadı aldım ve tüm fotoğrafları arşivime kayıt ettim. Ellerin dert görmesin kardeşim. :y:

Resim

:keyif:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 52
1/24 Model Sayısı: 8
1/32 Model Sayısı: 19
1/43 Model Sayısı: 24
1/64 Model sayısı: 78
1/72 Model Sayısı: 235
1/87 Model Sayısı: 82
- / -- Model Sayısı: 25
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 538
Rep Puani: 16931
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 26 Kas 2014, 22:12

Hmm rakip güzel podyumda :inlove:

Musa harika idol bir araç bu kasa BelAir'ler. Sendeki bu rengine ve Bülent Abi'deki tarçın rengine hayranım doğrusu. Precision Miniatures hakkındaki düşüncelerine noktası virgülüne katılıyorum.

Ancak gerçekten güzel seçim yapmışsın, keyifle seyret bol bol :keyif:

Yakında da ortalığı kızıştırayım diyorum, ne dersin? :lol:
Resim

mesaj için BuRaK-B teşekkür aldı- 3:
Bülent Aydoğan, Musa Can ÇİL, trn_klnc
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 26 Kas 2014, 22:48

Model beklediğimiz performansı vermese de dediğin gibi 4 kapısı açılması ve direksiz oluşu son derece önemli kılıyor modeli.Ayrıca rengi de çok güzel kardeşim iyi günlerde sergile.Fotoğraflama tekniğinde de kendini buldun binlerce fotoğraf içinden seninkileri bulabiliriz artık, yakında ben de güzel bir sürpriz yapacağım beklemede kal :lol:
Resim

mesaj için Alper GÖÇENER arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Alper
1/18 Model Sayısı: 45
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 7
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 2145
Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

İletiYazar: resatsirin » 26 Kas 2014, 23:16

Detay zengini bir amerikan :y:

Renk harika gercekten :friends:

İyi gunlerde sergileyin

mesaj için resatsirin arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
resatsirin
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Rs
1/18 Model Sayısı: 55
1/43 Model Sayısı: 76
Toplam Model Sayısı: 131
Rep Puani: 6785
resatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 27 Kas 2014, 00:12

Eray KIVRAK yazdı:Rengine hasta oldum. :yeah:
İyi günlerde sergile abi. :smile:

Teşekkür ederim kardeşim. Beğendiğine sevindim. :drinksb:

Bülent Aydoğan yazdı:en güzel renklerinden biri bu arabanın.. diğeri ne dersen belki mavi beyaz.. süper.. iyi ki sahip olmuşsun..

Galiba tüm renkleri güzel. Ama illa sıralama yapılacaksa mavi beyaz ve bendeki birinciliği paylaşırlar diye düşünüyorum. Sendeki modeli de birebir inceledim. Mesela onunda içinin gövde rengi olması çok cezbedici ama ben arkada stepneyi sevemedim bir türlü. Beğendiğine çok memnun oldum abi. Teşekkür ederim. :sapka:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 27 Kas 2014, 00:16

Emre E. yazdı:Mükemmel çekimler Musa. :+1: :foto:

Yazdıklarına aynen katılıyorum. Ben de kiremit rengini yeni edindim, olmazsa olmaz Amerikanlardan.

Güzel günlerde sergilensin. :f:

Çekimleri beğendiğine çok sevindim abi. Aslında telefon ile çekiyorum fakat yeni bir tarz yakaladım. Ve benimde hoşuma gidiyor artık. 20 Temmuz buluşmasında Ankara'da bahsetmiştin ve geçen zamanda paylaştın. Birebir incelediğim bir model. Rengi ile iç uyumu mükemmel ama Bülent Abiye de dediğim gibi arkadaki stepneyi bu araca çok yakıştıramadım. Yoksa bütün renkleri güzel bence. Teşekkürler güzel dileklerin için abi. :sapka:

Serdar Gökhan yazdı:Musa harika bir model ve fotoğraf kareleri. Bu güzellikten bir gün filoma katmak dileğiyle. Rengin çok iyi. :inlove: :nazar:

Teşekkür ederim kardeşim beğendiğine memnun oldum. Bence bu yakın zamanda edinmelisin. Ufak çeyrekliklerden birkaçını bozdurmalısın artık. :smile:

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
Serdar Gökhan
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Sonraki

1/18 MODELLER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir