1986 CHEVROLET CORVETTE C4 - AUTOart

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

1986 CHEVROLET CORVETTE C4 - AUTOart

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 06 Oca 2019, 13:57

Resim

Arkadaşlar öncelikle hepinizi bir sürelik aradan sonra yeniden merhaba, forumda bu aralar biraz durgunluk olsa da yeniden hareketlendirmek bizim elimizde ve bunun için kendi adıma aslında bir Adanalı olarak şehrimizin kurtuluşu olan 5 Ocak'ta yapmayı planladım ama malum hafta sonu olmasından dolayı farklı işler çıkıyor ve bugüne kaldı ama dün benim yerime Musa kardeşim paylaşmış oldu. Modele gelmeden önce corvette serisinin benim için ne kadar önemli olduğunu bilenler bilir seri az çok tamamlanmış olsa da yine de kafamda alınmayı bekleyen modeller var bu esnada da tanıtımlar bitinceye kadar tüm seriyi tamamlayıp beğeninize sunmayı planlıyorum.

Aracın tarihçesine gelecek olursak 4.nesil Corvette namı diğer modern Corvettelerin başlangıç jenerasyonu, 1984 ve 1996 yılları arasında üretilmiş olup tanıtacağım model 5,7lt motora sahip 230hp güç üreten versiyonudur, üretimi devam ettiği yıllar arasında bir kere makyaj gören c4 kasa dıştan çok fazla olmamakla birlikte iç kısımda c5'in ayak sesleri olan kokpitine geçiş yapmıştır ve 1996 son üretim yılında ise grand sport versiyonu ortaya çıkmıştır ki kırmızıdan bile çok yakıştırdığım mavi üzeri beyaz yarış çizgisi çamurluklarında çift kırmızı şerit kombinasyonu ile lanse edilmiştir. Buradan da AUTOart'a neden o versiyonu yapmadığı için kızgınım, umarım en kısa sürede onu da yapacaktır. Modele gelecek olursak da; bildiğimiz AUTOart kalitesi bu araçta da var ve ayrıca bagajda kullanılan hidrolik sistemin ilk üretimlerinden (daha iyi bilenler düzeltirse sevinirim), bu güzel modeli artı ve eksileri ile inceleyip fotoğraflara geçelim umarım beğenirsiniz.

:y: Boya kalitesi
:y: Halı kaplı iç mekan
:y: Kaput ve bagaj mekanizması
:y: Dekaller ve yazılar
:y: Fonksiyonel farlar ve Targa tavan
:y: Far ve stop grubu
:y: Arka cam rezistansları

:n: Jantlar çok gerçekçi değil
:n: Limitsiz olması
:n: Köpük olmayan kutu

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Alper
1/18 Model Sayısı: 45
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 7
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 2110
Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

Re: 1986 CHEVROLET CORVETTE C4 - AUTOart

İletiYazar: Serdar Gökhan » 07 Oca 2019, 08:33

Corvette bir de Autoart olunca bir başka oluyor. Güle güle sergile Alper. :inlove: :nazar:
Modelcilik bir tutkudur...
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 28
1/43 Model Sayısı: 5
1/64 Model sayısı: 94
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 144
Rep Puani: 3895
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 12 Oca 2019, 21:39

Normalde 1980' ler Amerikanlarını çok itici bulurum ama Corvette' lerde durum değişiyor. Gerçekten çok güzel bir kasa, dış renk ile iç rengin uyumu süper. Kaliteli resimlerle aktardığın için teşekkürler Alper, eline sağlık :good2:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 84
1/43 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 89
Rep Puani: 4370
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 13 Oca 2019, 20:12

Alperim hoşgeldin. :smile: Özledik paylaşımlarını.

Autoart' ın döktürdüğü modellerden biri. Rengi tam seksenlerin sonunu akla getiriyor. Açık renk iç döşeme ve çıkarılabilir tavan yapısı ile çok ferah bir durum sağlanmış. Konu Autoart olunca açıkçası hiç bir olumsuz durum gözüme batmıyor. Bu zamanda edinilen en güzel model bu işte. Kaliteli fotoğraflar için teşekkürler kardeşim. Eline emeğine sağlık. Keyifle sergilensin. :smile:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 58
1/24 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2840
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: sui_cast1 » 29 Oca 2019, 12:43

Benim için Corvette bu kasayla başlıyor..
Bayılıyorum çizgilerine.. Autoart'a zaten diyecek laf yok.. Bence çok güzel..
İyi günlerde sergile ALper..
:y: :inlove:
Kullanıcı avatarı
sui_cast1
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 69
Rep Puani: 70
sui_cast1 rep puani yok

İletiYazar: UfukAcikgoz » 29 Oca 2019, 17:52

Corvette denince benim aklıma gelen ilk kasalardan. Autoart da gerçekten çok güzel üretmiş özellikle bagaj kısmı çok hoşuma gitti :smile:

Keyifli sergilemeler diliyorum Alper abi :smile:
Kullanıcı avatarı
UfukAcikgoz
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ufuk
1/18 Model Sayısı: 18
1/24 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 3
Rep Puani: 455
UfukAcikgoz rep puani yokUfukAcikgoz rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 30 Oca 2019, 12:32

Kardeşim bu modeli askerdeyken çok uygun rakama kaçırmıştın. Daha sonra tekrar denk gelmesi ve edinmen çok güzel oldu.
Modelin bahsettiğin + ve - detaylarının hepsine katılıyorum. AUTOart bence daha özenli bir sunum yapmalıydı. Fakat bunun üretildiği yıla göre şimdiki modelleri düşününce bu model başyapıt kardeşim.
Detaylı anlatım ve yoğun temponun arasında çektiğin fotoğraflar için teşekkür ederim. Eline emeğine sağlık kankam. :friends: :drinksb:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 75
Motorsiklet Model: 1
Rep Puani: 2990
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 11 May 2019, 12:49

Serdar Gökhan yazdı:Corvette bir de Autoart olunca bir başka oluyor. Güle güle sergile Alper. :inlove: :nazar:

Çok sağ ol Serdar, AUTOart'ın yaptığı Amerikanlar güzel cidden ama jantı ne yalan söyleyim tam da olmamış bu modelin, ilerde bu kasanın grand coupe versiyonunu mutlaka bekliyorum.

Erdem yazdı:Normalde 1980' ler Amerikanlarını çok itici bulurum ama Corvette' lerde durum değişiyor. Gerçekten çok güzel bir kasa, dış renk ile iç rengin uyumu süper. Kaliteli resimlerle aktardığın için teşekkürler Alper, eline sağlık :good2:

Teşekkür ederim Erdem Abi, Corvette denildiğinde hep aklıma alev kırmızısı ve homurtusu gelir o yüzden tercihimi kırmızıdan kullandım, içi siyahtan farklı olması da bonusu oldu.

Berent TURAN yazdı:Alperim hoşgeldin. :smile: Özledik paylaşımlarını.

Autoart' ın döktürdüğü modellerden biri. Rengi tam seksenlerin sonunu akla getiriyor. Açık renk iç döşeme ve çıkarılabilir tavan yapısı ile çok ferah bir durum sağlanmış. Konu Autoart olunca açıkçası hiç bir olumsuz durum gözüme batmıyor. Bu zamanda edinilen en güzel model bu işte. Kaliteli fotoğraflar için teşekkürler kardeşim. Eline emeğine sağlık. Keyifle sergilensin. :smile:

Sağ olasın kardeşim ben de paylaşımları ve sizleri çok özledim, Autoart fonksiyonellik olayını eskiden sevmese de far açılması ve t-top tavanları hep güzel yapmış ama sanırım dişle geçiş olmaması c3 corvettelerdeki ince tırnakların kırılmasından dolayı sadece geçmeli olarak düşünülmüş dip not olarak vereyim.
Resim

mesaj için Alper GÖÇENER arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 11 May 2019, 12:54

sui_cast1 yazdı:Benim için Corvette bu kasayla başlıyor..

Teşekkür ederim abi, benim için de 69 c3 ile başlıyor ama bu kasanın da yeri ayrı, sevdiğin modelin bir de detaylı, diecast üretimi olunca tadından yenmiyor :smile:

UfukAcikgoz yazdı:Corvette denince benim aklıma gelen ilk kasalardan. Autoart da gerçekten çok güzel üretmiş özellikle bagaj kısmı çok hoşuma gitti :smile:

Teşekkürler Ufuk kardeşim, signature serilerden önce hidrolik tarzı bagaj pistonu kullandığı ilk serilerden, zaten yabancı forumlarda signature ve millenium arası bir üretim olduğunu söyleyenler çoğunluktaydı.

Musa Can ÇİL yazdı:Kardeşim bu modeli askerdeyken çok uygun rakama kaçırmıştın. Daha sonra tekrar denk gelmesi ve edinmen çok güzel oldu.
Modelin bahsettiğin + ve - detaylarının hepsine katılıyorum. AUTOart bence daha özenli bir sunum yapmalıydı. Fakat bunun üretildiği yıla göre şimdiki modelleri düşününce bu model başyapıt kardeşim.
Detaylı anlatım ve yoğun temponun arasında çektiğin fotoğraflar için teşekkür ederim. Eline emeğine sağlık kankam. :friends: :drinksb:
:sport1:
Resim
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 11 May 2019, 12:58

sui_cast1 yazdı:Benim için Corvette bu kasayla başlıyor..

Teşekkür ederim abi, benim için de 69 c3 ile başlıyor ama bu kasanın da yeri ayrı, sevdiğin modelin bir de detaylı, diecast üretimi olunca tadından yenmiyor :smile:

UfukAcikgoz yazdı:Corvette denince benim aklıma gelen ilk kasalardan. Autoart da gerçekten çok güzel üretmiş özellikle bagaj kısmı çok hoşuma gitti :smile:

Teşekkürler Ufuk kardeşim, signature serilerden önce hidrolik tarzı bagaj pistonu kullandığı ilk serilerden, zaten yabancı forumlarda signature ve millenium arası bir üretim olduğunu söyleyenler çoğunluktaydı.

Musa Can ÇİL yazdı:Kardeşim bu modeli askerdeyken çok uygun rakama kaçırmıştın. Daha sonra tekrar denk gelmesi ve edinmen çok güzel oldu.
:sport1:

Çok sağ ol kardeşim, askerlik dönemim heralde modelicilik hayatımın en yoğun en verimli dönemiydi, yıllar geçse de aynı detaylara sahip model bulmak zorlaşıyor, bulsan fiyatlar çok abartı nereye gidiyor modelcilik bilmiyorum ama eldekileri korumak veya yavaştan da olsa ilerlemek çok önemli.

Yakın zamanda da seriyi çekip paylaşacağımın müjdesini vereyim, çok güzel olacağını düşünüyorum ve benim için çok önemli olan Corvette'lerin güzel pozlarını vereceğini biliyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

1/18 MODELLER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir