Neden Koleksiyonculuk - Neden Diecast?

Diecast Modelcilik ve Model Araçlarla Ilgili Herşeyi Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: resatsirin

Neden Koleksiyonculuk - Neden Diecast?

İletiYazar: Onno » 16 Şub 2010, 18:40

Belki sitemizde konusu açılmıştır ama ... Sormak, sohbetini yapmak istediğim bir başlık:
Neden koleksiyonculuk ve diecast. Bu iki bütünlük bir olunca aldığımız haz? Nereden hangi zamanda ve ne modelleriyle aşk'a tutulduk? Kendinize kızdığınız yadırgadığınız ve bazen gururla gözlerinizin dolduğu anlar oldu mu? Peki ya engeller beklentiler bu güzel hobimizi engelledi mi?
Bir başlayalım konuya bende yazacağım çok güzel bir tat ile... :coffee:

mesaj için Onno arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Onno
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Onur G.
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 50
Rep Puani: 1840
Onno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yok

Re: Neden Koleksiyonculuk - Neden Diecast?

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 16 Şub 2010, 19:34

ben ölçekle minyatürleştirilmiş gerçekçi herşeyi seviyorum..amerikan arabalarıyla minyatür birleşince beni heyecanlandırmış demekki..üretilmemişliğin dışındaki engelleride engel saymadım..istediğim seviyedeyim diecastta..
Resim
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 9
1/64 Model sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 17
- / -- Model Sayısı: 5
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 79
Rep Puani: 2794
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 16 Şub 2010, 21:18

Bir anda aklıma CEM YILMAZ' ın replikleri geldi... :lol: Neden müzik?.. Neden Resim? ve elbette bu sorulara verdiği cevaplar... :grin: Konu başlığını görüp bu komediyi hatırladıktan sonra ve içeriğine baktıktan sonra da şöyle kısaca özetleyeyim kardeşim.
Ben de Bülent AYDOĞAN gibi minyatürlere aşığım... Bu bir ev maketi de olabilir ama neden diecast konusuna gelince;
:arrow: Diecast Nostalji başlığımızda açmış olduğum konular ve uzun yazılar galiba duygularımı açıklar... :kamyon:
Bu güzel ve keyifli konu için teşekkür ederim... :+1: :sapka:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Onno
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16811
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: Onno » 16 Şub 2010, 21:45

Admin yazdı:Bir anda aklıma CEM YILMAZ' ın replikleri geldi... :lol: Neden müzik?.. Neden Resim? ve elbette bu sorulara verdiği cevaplar... :grin: Konu başlığını görüp bu komediyi hatırladıktan sonra ve içeriğine baktıktan sonra da şöyle kısaca özetleyeyim kardeşim.
Ben de Bülent AYDOĞAN gibi minyatürlere aşığım... Bu bir ev maketi de olabilir ama neden diecast konusuna gelince;
:arrow: Diecast Nostalji başlığımızda açmış olduğum konular ve uzun yazılar galiba duygularımı açıklar... :kamyon:

Birde ben belirteyim =)
Yıllar öncesine dayanan bir tutku, otomobil aşkı ile başladı. Majorette favorim ve tek kalitemdi. İkiz kardeşlerimel bizlere verilen harçlıkları migrosa koşarak harcardık. 190D mercedes 1:32 olması lazım. İnanılmaz bir güzellikteydi. Hayrandım. Sürekli ön kaputunu açıp bakardım.
Zaman aktıkça babamın ve annemin memur olması nedeniyle sürekli bir taşınma olayına girdik. O sırada kaybolan kırılan modeller ve kardeşlerimin daha çok hırçınlaşıp crash test projeleri ile perte çıkan minik araçlar sonunda yok derecesine geldi. Üniversite hayatımda yurtta kaldığımdan dolayı çok fazla model almıyordum çünkü sergileme imkanım yoktu ve zevk vermiyordu o kadar ama hep bir sempati.. Sonra iş hayatım başladığında kendi hobilerime daha çok daha oturaklı zaman ayırmaya bütçe ayırabilmeye başladım. Yengeç burcu olmamın etkisi tam bir koleksiyon tutkusu ile geçmişe önem hissi beni buralara getirdi. Elimde olan modelleri daha özenle ve düzenle bakarken onlara artık arkadaş getirmenin zamanı olduğunu düşündüm ve imzamdaki o plymouth ile aşk'ın kontağını yeniden çevirdim. Boyutlara çok takılmazdım ama 1/24 'üm eskiden beri çoktu. Model ayrıntısı, çeşitliliği, 1/18'de daha fazla olması ve Gökhan abimin de etkisiyle yöneldim. 1/18 ve 1:43 daha sonra 1/24 çekici geliyor artık.. En çok istediğim hayalim şuan spot ışıklı , yanları da cam olan bir show off vitrini ve bmw temamı tamamlayarak, hırçın Amerikanlarım ile sergilemek...!
Sizlere ve Gökhan abiye çok teşekkür ederim. diecastr.com iyiki varsınız. Çok güzel günlere... bu tad ve zevk ile. İçimden kim bilir daha neler geçiyor ama bu kadar yazabildim :smile:
Onno
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

Onno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yok

İletiYazar: ogzhndncl » 16 Şub 2010, 21:55

Konu için teşekkürler öncelikle.Soruya gelince,benim için diecast modeller;çocukluğumdan itibaren(sanırım 3 yaşımda ilk arabamız oldu) arabaların içinde büyüdüm ve bu süre içerisinde özellikle babamdan dolaylı olarak araba sevgisini ve arabalar hakkında aşırı derecede bilgi öğrendim.Araba sevgisini diecast modellerle bir şekilde ortaya seriyorum kendi düşünceme göre.Modellerim bana arabalara duyduğum sevgiyi hatırlatıyor.Arabalar hakkında öğrendiğim bilgilere gelince Finlandiya'ya gelmeden önce araba sürme fırsatım olmadı çok fazla.Buraya geldikten sonra en az haftada bir kez benim olmasada araba sürme imkanım oldu ve farkettim ki çocukluğumdan beri süre gelen bilgi birikimi epey yol katetmiş.Bunu araba kullanış şeklimden bile anlamak mümkün. :lol:
Modeller benim için sadece alırken maddi olarak önem taşıyor.Aldıktan sonra onlar benim için birer sevgi göstergesi. :hearth:
Resim
Kullanıcı avatarı
ogzhndncl
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Oguzhan Dincel
1/18 Model Sayısı: 9
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 25
1/43 Model Sayısı: 10
1/72 Model Sayısı: 2
Motorsiklet Model: 2
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 180
ogzhndncl rep puani yok

İletiYazar: Ahmet » 16 Şub 2010, 22:04

Böyle bir konuya yazmadan olmaz :tey:

Çocukluktan gelen otomobil aşkının bendeki yansıması diyebilirim;öncelikle orjinal Fransız Majorettelerle başlayan diecast tutkum daha sonra 1/32 ve 1/24 lerle ve nihayetinde 1/18 modellerle devam ediyor.Tabi beni bu hobiye iten bir sebepte gerçek hayatta elde edilemiyecek otomobillere bile ölçekli olarakta olsa sahip olma duygusu.... :nazar: :drinksb:
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 30
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 16 Şub 2010, 22:09

Ben tam bir otomobil delisiyim Onur. Küçüklükten beri de bir otomobil firmasında çalışmayı hayal etmiştim hep, ve bu hayalim kısmende olsa gerçek oldu. Ancak bu deliliği sadece uzaktan gözlemlemek yerine maddi açıdan 1:1'ine sahip olamayacağım ama sahip olmak istediğim araçların (başta Mustang olmak üzere) makul ebatta 1:18 olarak modellemesine sahip olma fikrine kapıldım ve bu şekilde başladı Diecast sevdam, şimdide aynen devam ediyor. :inlove: İnşallah bu sevdam hiç solmaz :f:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10025
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Desolator » 16 Şub 2010, 22:10

Ne zaman ne duygular içinde bu virüsü kaptım bilmiyorum.. Ama ilk aldığım şu an benimle olmayan 1:18 Maisto Dodge Viper'ı unutmuyorum.. Hayalim hep Evo yada Supra sahibi olmak oldugu içinde japonlara dalış yapmış buldum kendimi :yuppi: Kısaca hikayem budur :sport1:
Resim
Kullanıcı avatarı
Desolator
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Ates
1/18 Model Sayısı: 20
Toplam Model Sayısı: 22
Rep Puani: 630
Desolator rep puani yokDesolator rep puani yokDesolator rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 16 Şub 2010, 22:12

Onno yazdı:
Admin yazdı:Bir anda aklıma CEM YILMAZ' ın replikleri geldi... :lol: Neden müzik?.. Neden Resim? ve elbette bu sorulara verdiği cevaplar... :grin: Konu başlığını görüp bu komediyi hatırladıktan sonra ve içeriğine baktıktan sonra da şöyle kısaca özetleyeyim kardeşim.

Birde ben belirteyim =)
Yıllar öncesine dayanan bir tutku, otomobil aşkı ile başladı. Majorette favorim ve tek kalitemdi. İkiz kardeşlerimel bizlere verilen harçlıkları migrosa koşarak harcardık. 190D mercedes 1:32 olması lazım. İnanılmaz bir güzellikteydi. Hayrandım. Sürekli ön kaputunu açıp bakardım.
Zaman aktıkça babamın ve annemin memur olması nedeniyle sürekli bir taşınma olayına girdik. O sırada kaybolan kırılan modeller ve kardeşlerimin daha çok hırçınlaşıp crash test projeleri ile perte çıkan minik araçlar sonunda yok derecesine geldi. Üniversite hayatımda yurtta kaldığımdan dolayı çok fazla model almıyordum çünkü sergileme imkanım yoktu ve zevk vermiyordu o kadar ama hep bir sempati.. Sonra iş hayatım başladığında kendi hobilerime daha çok daha oturaklı zaman ayırmaya bütçe ayırabilmeye başladım. Yengeç burcu olmamın etkisi tam bir koleksiyon tutkusu ile geçmişe önem hissi beni buralara getirdi. Elimde olan modelleri daha özenle ve düzenle bakarken onlara artık arkadaş getirmenin zamanı olduğunu düşündüm ve imzamdaki o plymouth ile aşk'ın kontağını yeniden çevirdim. Boyutlara çok takılmazdım ama 1/24 'üm eskiden beri çoktu. Model ayrıntısı, çeşitliliği, 1/18'de daha fazla olması ve Gökhan abimin de etkisiyle yöneldim. 1/18 ve 1:43 daha sonra 1/24 çekici geliyor artık.. En çok istediğim hayalim şuan spot ışıklı , yanları da cam olan bir show off vitrini ve bmw temamı tamamlayarak, hırçın Amerikanlarım ile sergilemek...!
Sizlere ve Gökhan abiye çok teşekkür ederim. diecastr.com iyiki varsınız. Çok güzel günlere... bu tad ve zevk ile. İçimden kim bilir daha neler geçiyor ama bu kadar yazabildim :smile:

Konusu geçmemişti ama ben de yengeç burcu olduğumdan; içinden neler geçtiğini az çok tahmin edebiliyorum Onur ve paylaşabileceğimiz konuların çoğunu da benim müzik kesintim ile paylaşamamıştık hatırlarsan... :))
Bu arada Gökhan Derli' de yengeç burcu... :lol: Derya abiye sormayı unuttuk... Hemen açıklasın... :wait:
En nihayetinde, bir forum sayfası üzerinden bile olsa duygularımızı en içten ve samimi yüreklerle paylaşıyoruz. :friends:
Antalya' ya geldiğinde ve kaldığımız yerden devam etmek dileklerimle kardeşim...

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Seni böylesine anlayan biri olan kız arkadaşına da (ileride eşlin olur umarım) selam ve sevgilerimi iletiyor / kendisine sabırlar diliyorum... :lol: :bye:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Onno
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 16 Şub 2010, 22:24

Desolator yazdı:Ne zaman ne duygular içinde bu virüsü kaptım bilmiyorum.. Ama ilk aldığım şu an benimle olmayan 1:18 Maisto Dodge Viper'ı unutmuyorum.. Hayalim hep Evo yada Supra sahibi olmak oldugu içinde japonlara dalış yapmış buldum kendimi :yuppi: Kısaca hikayem budur :sport1:

Aşıyı ben yaptım hatırlamıyor musun Sinan?.. :diecastasi: :doctor:
Ama aşının içine siyah boyayı kim kattı bilmiyorum... Yanlışlık olmuş. :lol: :wondering:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Desolator » 16 Şub 2010, 22:29

Evet abi haklısın :lol: Siyah boyayı kim yaptıysa da çok iyi yapmış öpüyorum kendisini burdan.. :dance5: AA ve Kyosho'yada tekrardan selamlarımı iletiyorum üretmedikleri bütün siyah modeller adına :knuppel:
Resim
Kullanıcı avatarı
Desolator
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Ates
1/18 Model Sayısı: 20
Toplam Model Sayısı: 22
Rep Puani: 630
Desolator rep puani yokDesolator rep puani yokDesolator rep puani yok

İletiYazar: economyst » 16 Şub 2010, 22:40

-Sadece 1 gun vitrinime, daha once defalarca izledigim araclarima bakmadigimda kendimi eksik hissediyorum
-Sari ve siyah renkleri bir arada gorunce aklima Lambo geliyor, modellerim geliyor
-Dostlarimin `abi sen naptin ya dehset` deyisleri hosuma gidiyor
-Parasi olan her insanin sahip olabilecegi, ama sevmeyen insanin da 1 ay sonra ne varsa satabilecegi bir zevk olmasi

Valla bunlar geldi aklima
Resim
Kullanıcı avatarı
economyst
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Baki KAYAN
1/18 Model Sayısı: 24
Toplam Model Sayısı: 24
Rep Puani: 310
economyst rep puani yokeconomyst rep puani yok

İletiYazar: Onno » 16 Şub 2010, 22:52

Admin yazdı:
Onno yazdı:

Birde ben belirteyim =)

Konusu geçmemişti ama ben de yengeç burcu olduğumdan; içinden neler geçtiğini az çok tahmin edebiliyorum Onur ve paylaşabileceğimiz konuların çoğunu da benim müzik kesintim ile paylaşamamıştık hatırlarsan... :))
Bu arada Gökhan Derli' de yengeç burcu... :lol: Derya abiye sormayı unuttuk... Hemen açıklasın... :wait:
En nihayetinde, bir forum sayfası üzerinden bile olsa duygularımızı en içten ve samimi yüreklerle paylaşıyoruz. :friends:
Antalya' ya geldiğinde ve kaldığımız yerden devam etmek dileklerimle kardeşim...

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Seni böylesine anlayan biri olan kız arkadaşına da (ileride eşlin olur umarım) selam ve sevgilerimi iletiyor / kendisine sabırlar diliyorum... :lol: :bye:

Çok teşekkürler abi... hayırlısıyla herşey güzel olacak. Selamını söyledim oda iletiyor aynı şekilde :smile:
bu güzel hobinin arkadaşlığına :+1:
Onno
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

Sonraki

Diecast Genel

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir